تبلیغات
انجمن علمی زمین شناسی - سنگ‌های کلاردشت ویژگی رادیو اکتیوی دارند

سنگ‌های کلاردشت ویژگی رادیو اکتیوی دارند

استان مازندران - از رسانه - فارس: نماینده سازمان زمین‌شناسی کشور در مازندران با اشاره به اینکه سنگ‌های کلاردشت ویژگی رادیو اکتیوی دارند، گفت: براساس تحقیقات یکی از عوامل ایجاد بیماری‌های سرطانی استفاده از مواد رادیو اکتیوی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی نظری عصر شنبه در جلسه پیگیری مصوبات دولت در مازندران که با موضوع تعهدات سازمان زمین‌شناسی برگزار شد، اظهار داشت: تهیه 9 ورق نقشه با مقیاس یک بیست و پنج هزارم زمین‌شناسی در شهرهای چالوس، نوشهر و منطقه دماوند مازندران تا پایان سال 88 و مرکز استان و شهرهای بزرگ در سال‌های 89 تا 93 از محل طرح‌های عمرانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران از جمله مصوبه‌های دولت در دور دوم سفر هیئت دولت در مازندران بوده است.
وی از اعلام آمادگی این سازمان برای تهیه نقشه راه بر اساس مصوبه دولت خبر داد و خاطر‌نشان کرد: یک برنامه پنج‌ ساله از سال‌ جاری آغاز می‌شود که کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این طرح مشارکت دارند.
نظری با بیان احتمال افزایش بیماری‌های مشترک انسان و دام از مواد رادیو اکتیوی، تصریح کرد: یگ گروه مطالعاتی زبده در مازندران در حال انجام این مطالعات هستند.
وی ادامه داد: مشابه این طرح در استان تهران آغاز شد و در همدان نیز در حال اجرا‌ست.
نظری با اشاره به اینکه مبلغ اعتباری این طرح هنوز مشخص نشده است، بیان داشت: سازمان زمین‌شناسی بر اجرای کامل این طرح اصرار دارد.
نماینده سازمان زمین‌شناسی کشور در مازندران از تکمیل نقشه راه و ورق نقشه بر مبنای ‌‌صد ‌هزارم در مازندران خبر و ا‌دامه داد: گزارش این طرح در اختیار سازمان زمین‌شناسی قرار گرفته است.
وی از اعمال جزئیات این نقشه که مبنای کار عمرانی است در عملیات راه‌سازی، آ‌برسانی و گازرسانی خبر داد.
نظری با اشاره به تاکید تهیه نقشه راه بر مبنای یک بیست و پنج هزارم اضافه کرد: یکی از ابتکارات سازمان زمین‌شناسی در سال قبل تهیه این نقشه بوده‌ که بلافاصله در مازندران آغاز شده است.
وی از تهیه نقشه زیست‌محیطی بیست و پنج ‌هزارم در مازندران خبر داد و یادآور شد: نقشه این راه در حال نهایی شدن است.
نظری با اشاره به مصوبه بررسی و فعال‌سازی معادن متروکه در سطح استان توسط سازمان زمین‌شناسی از محل اعتبارات ملی‌ تصریح کرد: کارهای این مصوبه به پایان رسید و گزارش نهایی آن در حال چاپ است.
وی به مصوبه شناسایی مصالح ساختمانی توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: کار اجرای این مصوبه نیز به اتمام رسید و گزارش نهایی آن در حال انتشار است.

برگرفته از سایت قلم نیوز


Rate Us

Rate Us: